Nuo to laiko, kai greitieji kreditai pirmą kartą pasirodė rinkoje, praėjo pakankamai nemažai – niekas tuo metu net nebūtų pagalvojęs apie tai, jog paslauga sugebės ne vien tik taip ilgai išsilaikyti, tačiau taip pat ir išlaikyti turimą klientų srautą. Vis dėlto, palaipsniui bėganti statistiką dar labiau stebino aplinkinius, kadangi iki šiol buvę klientai ne vien tik, kad nedingo iš kreditorių pasiūlos, tačiau taip pat ir sugebėjo pritraukti daugiau žmonių. Tiesą sakant, pasižvalgę po statistinius duomenis pastebėtume, jog kone kiekvieną mėnesį žmonių, norinčių, o be to ir pasiskolinančių, skaičiai auga, o be to ir vis jaunesni piliečiai pasiryžta finansiniams įsipareigojimams, kas yra pakankamai keista.
Sąlyginai tokia informacija galėtų piršti mintį, jog priklausomybė paslaugai greitieji kreditai šiuolaikinėje visuomenėje iš tiesų egzistuoja. Galėtume pastebėti, jog mūsų krašto žmonės paprasčiausiai nebesugeba gyventi individualiai, nesugeba valdyti asmeninių finansų, mat šiems nuolatos reikia papildomų pajamų, jog galėtų padengti susidariusias išlaidas, ar įsigyti to, ko impulsyviai užsigeidė. Būtent šiandieną norėtume plačiau paanalizuoti šią mintį ir išsiaiškinti, ar iš tiesų greitieji kreditai sukūrė savotišką priklausomybę mūsų krašto piliečiams – nuoširdžiai tikimės, jog atliktos prielaidos leis suvokti kitokią situaciją.
Pradėkime nuo to, jog greitieji kreditai, visų pirma, žmonėms pasirodė tokia puiki paslauga vien dėl to, jog pakerėjo nepaprastai didelę auditoriją piliečių dėl savo unikalių savybių. Kitais žodžiais sakant, niekas nesitikėjo, jog finansų rinkoje galėtų būti tokių operatyvių paslaugų, kurios sugebėtų ne vien tik efektyviai pritraukti reikiamą žmonių auditoriją, tačiau taip pat ir neprašyti įstabios grąžos už suteikiamas paslaugas. Nors šioje situacijoje ir būtų galima pasiginčyti, pabrėžiant tai, jog greitieji kreditai savo neigiamų bruožų sąraše turi dideles palūkanas, visgi reikėtų sutikti su ta mintimi, jog jos tikrai nėra tokios didelės, jog priverstų atsisakyti paslaugos pasinaudojimo. Būtų galima akcentuoti dar ir tai, jog daugumai žmonių greitieji kreditai patiko dėl lengvų pinigų sąvokos – dauguma piliečių buvo įsitikinę, jog paskolos internetu, bei kiti momentiniai finansiniai įsipareigojimai, suteikia nieko kito, kaip tik lengvus pinigus, kuriuos galima lengva valia prataškyti neįtikėtinai greitai.
Būtent lengvų pinigų sąvoka ir sudarė žmonėms didžiausią neigiamą prasmę – turime omenyje tai, jog didžioji dauguma piliečių įsitikino, jog būtent greitieji kreditai gali būti gaunami lengvai, o lygiai taip pat ir įmanoma išleisti sumas. Vis dėlto, šioje situacijoje problemų jie tikrai nepastebėjo, kadangi buvo linkę manyti, jog lygiai taip pat, kaip pavyko susikurti tokius rezultatus, jiems pavyks ir grąžinti paskolą – kad ir kaip ten bebūtų, dažniausiai tai būna pernelyg optimistinės prognozės, kurios baigiasi tuo, jog greitieji kreditai taip ir būna neatiduoti, o nuolatos atkeliami.
Taigi, ar galėtume teigti, jog dauguma dabartinės visuomenės žmonių yra priklausomi nuo greitųjų kreditų? Tiesą sakant, tai yra pakankamai sąlyginis dalykas, tačiau, žvelgiant iš realios situacijos, dauguma žmonių priprato prie tokio gyvenimo būdo, todėl natūralu, jog šiems pasikeisti būtų pakankamai sudėtinga. Vis dėlto, kad ir kaip ten bebūtų, nereikėtų būti tokiems pesimistiškiems, mat, tiesą sakant, situacija tikrai nėra tokia bloga, kaip daugumai žmonių galėtų pasirodyti.
Nors daugelis ir teigia, jog greitieji kreditai sukūrė lietuvių tautai savotišką priklausomybę, mes manome, jog tai yra labiau subjektyvi nuomonė, nei realiai pagrįsta hipotezė.
Readers Rating
- Rated 4 stars
4 / 5 (Reviewers) - Excellent
Your Rating