Svarbios sąvokos
Ar žinote, kiek pinigų šiuo metu yra jūsų piniginėje? O kiek bus rytoj? Didelė dalis Lietuvos gyventojų gyvena nuo algos iki algos, o taupymo vidurkis šalyje yra vienas žemiausių visoje Europos Sąjungoje. Įdėjus vos truputį pastangų galima sutaupyti nemenkas pinigų sumas ir pasiruošti bet kokiems finansiniams netikėtumams.
Neišleiskite daugiau nei uždirbate. Suskaičiuokite, kiek per mėnesį iš viso uždirbate ir kiek išleidžiate – jūsų išlaidos negali viršyti pajamų.
Laiku apmokėkite įsipareigojimus ir sąskaitas. Jei turite įsipareigojimų bankui, lizingo bendrovei, būsto nuomotojui, stenkitės juos visuomet apmokėti sutartu laiku.
Įvedus eurą nepasiduokite mažesnių kainų iliuzijai. Su naująja valiuta – euru – kaip ir bet kuria naujove reikia „susigyventi“. Perėjus prie euro, daliai žmonių naujos prekių ir paslaugų kainos pasirodys mažesnės, o tai gali padidinti išlaidas.
Ugdykite įprotį atsidėti lėšų taupymui. Įpratinkite save vos tik gavus pinigų atsidėti dalį jų taupymui. Jei esate jaunas, iki 30 metų, ne taip svarbu, kokią dalį lėšų atidėsite, 8 ar 10 proc. – tai darant periodiškai suma sparčiai didės.
Planuokite sezonines išlaidas. Dauguma žmonių atostogauja vasarą ir žiemą. Tačiau vasarą daugiau pramogauja, žiemą – padaugėja rūpesčių dėl mokesčių už šildymą.
Turėkite daugiau vertingo turto. Kuo didesnė dalis jūsų turimo turto kuria pridėtinę vertę, tuo finansiškai sėkmingesni esate.
Kiekviename žingsnyje stenkitės sutaupyti. Pagalvokite, galbūt įmanoma jums įprastas paslaugas pakeisti pigesnėmis?
Nepirkite tik todėl, kad yra nuolaida. Pirkimas tik todėl, kad virš prekės raudonuoja „rėkianti akcija“, yra didelė klaida. Tai ne tik neleidžia sutaupyti, bet kaipmat ištuština piniginę.
Vartojimui skolinkitės tik kraštutiniu atveju. Vartojimui skirtais kreditais žavėtis nereikėtų, nes jie paprastai yra brangūs. Tai kredito limitas mokėjimo kortelėje, greitasis kreditas, automobilių ir buitinės technikos lizingas ir pan.
Nekilnojamojo turto įsigykite „pagal kišenę“. Lietuvoje labai populiaru investuoti į nekilnojamąjį turtą. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad nekilnojamojo turto, kaip ir kitų turto klasių, kainos svyruoja.
Related posts